Bulharsko Email
Napsal uživatel David Sedláček   
Středa, 27 Srpen 2008 21:01

bulharsko-primorskoBulharsko je Evropský jihovýchodní stát ležící na Balkánském poloostrově . Sousedí na severu s Rumunskem , na západě se Srbskem a s Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem. Do Bulharska proudí každým rokem čím dál větší množství turistů ze všech Evropských zemí. Mezi nejznámější přímořská letoviska patří Primorsko , Sozopol, Nesebar, Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Kranovo. Bulharsko si návštěvníky získává především krásou zdejší krajiny, čistotou moře, pro Čechy snadnou cenovou dostupností a mnohdy i bezproblémovou komunikací , ano například v Primorsku se domluvíte česky, dokonce i jídelní lístky jsou v češtině.

Největším turistickým magnetem zůstává však Černé moře. Všechny další důležité informace naleznete v menu Bulhrarsko. Najdete zde recenze Bulharska , dozvíte se něco o počasí v Bulharsku, dále mapy Bulharska, historie Bulharska. Na webu Bulharsko-Primorsko naleznete také rozsáhlou fotogalerii a videa z Bulharska . Pokud cestujete autem, lze při cestě navštíit i další země ležící na Balkánu. Balkán a jeho kultura je totiž typická nejen pro Bulharkso.

Informace jsou průběžně doplňovány a aktualizovány, jestliže chcete i vy se stát redaktorem či redaktorkou tohoto webu neváhejte mě kontaktovat .

Do Bulharska, jakožto státu EU se nemusíte přímo připojištovat, částečně platí naše pojištění> .

Kromě Primorska jsme pro vás připravili informace o těchto letoviscích: Achtopol, Albena, Balčik, Carevo, Černomorec, Burgas, Djuni, Elenite, Kiten, Kranevo, Lozenec, Nesebar, Obzor, Pomorie, Primorsko, Ravda. Slunečné pobřeží , Sozopol, Svatý Konstantin, Svatý Vlas, Varna, Zlaté písky

5 důvodů proč si vybrat Bulharsko

  1. Čisté moře, krásná příroda, malebné klidné městečka nebo naopak bouřlivé diskotéky - Bulharsko je pro všechny skupiny obyvatelstva, každý si najde to pravé.
  2. Kvalitní ovoce a zelenina a výborná kuchyně to vše je Bulharsko
  3. Bulharsko je levné
  4. Domluvíte se i česky
  5. Místní si vás budou vážit

Primorsko

primorsko český pub Primorsko se nachází v jižní části Bulharska. Výhodná je jeho poloha, cesta do Primorska trvá méně než hodinu, je vzdálená cca 50 km od Burgasu, kde se nachází také mezinárodní letiště. Primorsko se rychle rozvíjí, naleznete zde krásné hotely, penziony a pláže. Samozřejmostí je velký výběr restaurací, obchůdků, barů, diskoték. Naleznete zde také spoustu směnáren, bankomatů, bank, poštu,  24 hodinová zdravotní služba, ovocný trh a Aquapark. Více o letovisku naleznete v sekci Primorsko

 

Bulharsko 2014 nabídka ubytování v penzionech

penzion ubytovani bulharsko V Bulharsku máte několik možností, jak strávit dovolenou. Prvním je využít nabídky cestovních kanceláří, připravili jsme pro vás jejich seznam .
Pokud se chcete vydat, jak se říká na vlastní pěst, můžeté využijte nabídku ubytování v penzionech v Bulharsku při pobřeží Bulharských letovisek. Bulharsko dovolená 2014 ta nejlepší volba pro vás. Námi vybrané penziony jsou prověřené a vyznačují se velkou kvalitou a dobrou cenou. Více o ubytování v soukromí v apartmánech v Bulharsku naleznete v článku .

 

Bulharsko dovolená 2014

Do Bulharska za dovolenou vyráží každým rokem více a více lidí. Důvodů je povíce. Bulharsko to není kdovíjak daleko. Za jeden den sem dorazíte autem a autobusem, za dvě hodiny letadlem. Bulharské podnebí je kontinentální, což znamená teplá léta a studené zimy. V létě u moře teplota vystoupá k 30 °C, teplota moře je kolem 23 °C. Na zbytku území bývá chladněji. Přes letní sezónu tu příliš neprší, na červenec a srpen připadají jen 3 deštivé dny. Bez nějakých obav sem mohou vyrazit i ti z Vás, kteří neovládají žádný světový jazyk. Bulharština je slovanský jazyk, takže po několika dnech jazykové aklimatizace, se už nějak domluvíte. Bulharsko se může mimo Černé moře pochlubit i krásnou čistou přírodou s bujnou a zelenou vegetací. Bulharské jídlo kombinující středoevropskou a orientální kuchyni je velmi chutné. A hlavně v Bulharskou je zatím docela levně.
Do Bulharska lidé přijíždějí odpočinout si předně k Černému moři. To je nejčistším mořem v Evropě. Pláže jsou zde čisté a povětšinou písčité. Břehy jsou ploché a někde je vody po kolena i do vzdálenosti 50 metrů od břehu. Potápět se zde dá bez potápěčských brýlí. Mořská voda má totiž nižší obsah soli. Potěšující je i to, že při pobřeží nežijí nebezpeční živočichové. Rodiče se tak nemusí být o své ratolesti, že by je požahaly medúzy či se poranily o ježovky a jedovaté ryby.
Bulharsko dovolená 2013 to nemusí být jen samotné slunce a moře, ale i poznávání bulharských památek a přírodních divů. Navštívit bystě měli hlavní město Bulharska Sofii. V Sofii je jedna z nejimpozantnějších staveb v Bulharsku. Jde o Pamětní kostel Alexandra Něvského z přelomu 19. a 20. století. V Sofii je i řada islámských staveb. Nejznámější a dosud funkční mešitou je mešita Banja Baši z 16. století. Podívat se můžete i do historického města Varna a Nesebaru, navštívit křesťanský klášter Aladža pocházející z 5. století, komplex skalních kostelů, klášterů a kaplí nedaleko města Ruse, odpočinout si v léčivých lázních v Pomorii.

 

 

Spřátelené weby

Tchibo cz nabídka týdne - zboží v akci nejen na dovolenou

Bezpečnostní tabulky - největší prodejce v oblasti Bezpečnosti práce