Doprava do Bulharska Email
Napsal uživatel David Sedláček   
Úterý, 21 Říjen 2008 11:51

Do Bulharska se můžete dopravit několika způsoby, a to buď letecky, autobusem, vlakem nebo vlastním automobilem. V následujícím textu vám přinášíme popsané následující metody:


- letadlem
- autem
- autobusem
- vlakem

Bulharsko letecky

Letecká doprava je samozřejmě nejpohodlnějším způsobem, jakým je možné se do Bulharska přepravit. Zároveň se také jedná o nejbezpečnější a nejrychlejší způsob dopravy. V Bulharsku se nachází tři významná letiště, a to konkrétně letiště ve městě Sofii, v Burgasu a letiště ve Varně. Turisty využívaná letiště jsou zejména ta v Burgasu a ve Varně, jelikož v obou případech se jedná o přímořská města. Z České republiky se odlétá ze tří měst, a to z Prahy, Brna a Ostravy. Cesta letadlem do Bulharska zabere zhruba hodinu času, jiným dopravním prostředkem se tak rychle do této země nedostanete. Můžete využít buď nízkonákladových přepravců, nebo charterových letů, kterých využívají i cestovní kanceláře. Nicméně charterových letů můžete využít hlavně v turistické sezóně. Ceny letenek se pohybují od dvou do osmi tisíc korun.

Bulharsko autem

Jelikož se Bulharsko nachází poměrně daleko, využívají tohoto způsobu dopravy hlavně ti, kteří si s sebou vezou například kola nebo přívěs. V minulých letech si vybírali cestu vlastním automobilem spíše jen odvážlivci, jelikož bulharská pozemní komunikace bývala v katastrofickém stavu. Oproti minulosti se stav silnic již zlepšil. Pokud si tento způsob dopravy vyberete, dbejte hlavně na opatrnost, jelikož bulharští řidiči jsou proslulí svou bezohledností a nedodržováním dopravních předpisů. U některých silnic můžete také narazit na nedostatečné značení. Při porušení dopravních předpisů by vám byla udělena poměrně vysoká pokuta, takže je lepší tyto předpisy dodržovat. Do Bulharska je to zhruba 1600 kilometrů, v autě strávíte přibližně třináct hodin, samozřejmě záleží na tom, do jakého letoviska konkrétně jedete. Jedna cesta vás přibližně vyjde na tři tisíce korun, další peníze však dáte za dálniční poplatky. Češi nejčastěji volí trasu, která vede přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Černou horu.

Bulharsko autobusem

Cestování autobusovou dopravou se dá považovat za ten nejméně pohodlný způsob přepravy. A to zvláště do Bulharska, jelikož tato země se nachází poměrně daleko. Musíte počítat s tím, že v autobuse strávíte přes čtyřiadvacet hodin. Na druhou stranu, pokud vám nevadí čas strávený v autobuse, jedná se o ten nejlevnější způsob přepravy do Bulharska. Zpáteční jízdenku do Sofie je možné pořídit přibližně za 2500 Kč, do Burgasu a Varny si musíte ještě tisíc korun připlatit. Autobusem se můžete do Bulharska dostat buď přes cestovní kancelář, nebo můžete využít služeb nějaké z dopravních společností. Jedná se například o služby dopravních společností Eurotours či Katev Travel. Většina spojů startuje v Praze, dále stavějí například v Brně či v Bratislavě.

Bulharsko vlakem

Poslední možností, jakou je možné se dostat do Bulharska, je vlak. Jedná se však o nejpomalejší způsob přepravy, jelikož cesta vám zabere více než dvaatřicet hodin. Někteří turisté tento způsob dopravy však upřednostňují, a to hlavně kvůli pohodlí, které jim vlak nabízí. Oproti cestě autobusem máte více prostoru a můžete se kdykoli po vlaku projít. Můžete také využít lůžkových vozů, což je při tak dlouhé cestě nejmoudřejší volba. Cena lehátka je přibližně tři sta korun. Zpáteční jízdenka pro dvě osoby, bez lůžka, stojí zhruba sedm tisíc korun. Pokud se chystáte do Sofie, projíždí vlak přes Srbsko, jestliže cestuje do přímořské Varny, vede trasa přes Rumunsko. Trasa začíná v Praze, v České republice máte možnost nastoupit také v Brně, dále pak v Bratislavě.Dopravili jste se již do Bulharska a potřebujete cestovat po Bulharsku? Informace získáte v rubrice Doprava v Bulharsku

 

Spřátelené weby

Tchibo cz nabídka týdne - zboží v akci nejen na dovolenou

Bezpečnostní tabulky - největší prodejce v oblasti Bezpečnosti práce