Slunečné pobřeží Email
Napsal uživatel David Sedláček   
Pondělí, 01 Září 2008 22:51

Slunečné pobřeží

Slunečné Pobřeží je největším a zároveň jedním z nejoblíbenějších letních letovisek v Bulharsku. Leží na pobřeží Černého moře, kde se rozkládají osmikilometrové nádherné písečné pláže. Nachází se zde více než 500 hotelů a jiných ubytovacích zařízení a kolem 130 stravovacích zařízení. O rušný noční život zde není nouze, nachází se tu mnoho hudebních a nočních klubů. S okolními městy je Slunečné Pobřeží propojeno díky pravidelným autobusovým linkám, doprava po městě je zajištěna minivláčkem. Letovisko je od letiště vzdáleno asi 45 minut.
Výstavba této turistické lokality začala po roce 1958, kdy místní hotely byly určeny převážně pro turisty z východního bloku. V současné době probíhá rekonstrukce a modernizace těchto staršího hotelů a tato destinace se stává čím dál více oblíbenou mezi Angličany, Skandinávci či Nizozemci.
Na Slunečném Pobřeží se nachází krásné písčité pláže, které jsou přitažlivé jak pro mladé lidi, tak pro rodiny s dětmi. Děti ocení bezproblémový pozvolný přístup do moře, mladší generace zase budou mít možnost vyzkoušet velké množství vodních atrakcí, jako jsou vodní skútry, jízda na vodních lyžích či možnost vypůjčení šlapadel. V této destinaci se také nachází dva aquaparky, ve kterých se nachází mnoho tobogánů, vodních skluzavek a dalších vodních atrakcí. Součástí aquaparku je také malá zoo, kde budete mít možnost pozorovat poníky, prasátka či ovečky, ale také klokany a pštrosy Emu.
Typické bulharské pokrmy budete mít možnost ochutnat v některé z místních restaurací. Mnoho restaurací nabízí ve večerních hodinách svým hostům zábavní program, díky kterému získá večeře jedinečnou atmosféru. Pokud vám nezaujme bulharská kuchyně, máte možnost navštívit nějaký z místních fastfoodů.
Slunečné pobřeží patří k největším přímořským městům v Bulharsku. Město se začalo rozvíjet za komunismu, proto tu naleznete paneláky a výškové budovy, které nepůsobí nijak vzhledně. Po revoluci se do města vrhli investoři, proto zde nyní naleznete mnoho luxusních hotelů. Nalezneme tu spoustu barů, hospod, restaurací, nočních kluvů a diskoték, Slunečné pobřeží je přímo lákadlem pro turisty. V dojezdové vzdálenosti lze na jihu navštívit město Nesebar a na severu Svatý vlas. Slunečné pobřeží leží na rovině, proto je možné se všude dostat pěšky, ikdyž je město dost rozlehlé.

Slunečné pobřeží - hotely a  penziony recenze

Zatím žádná recenze. Buďte první a podělte se s námi o vaše zkušenosti. V případě zájmu, nás kontaktujte.

 

Slunečné pobřeží pohled z letadla

Slunečné pobřeží 2007

Slunečné pobřeží a party

 

Spřátelené weby

Tchibo cz nabídka týdne - zboží v akci nejen na dovolenou

Bezpečnostní tabulky - největší prodejce v oblasti Bezpečnosti práce